Ventilky logo

ventilky banner1
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)


Napsali o nás

Praga Cantat 2012

Současná ekonomická situace ve většině zemí světa ovlivňuje nepříznivě i oblast kultury. Přesto se pořadatelům tradičních národních i mezinárodních sborových setkání daří udržet stávající účastnické podmínky a nezničitelná láska k sborovému zpěvu nahrazuje mizející podporu sponzorů ochotou zpěváků k samostatné úhradě nutných osobních nákladů. Chtěl bych však věřit, že se tento stav brzy zlepší a že se zájem o sborové festivaly a soutěže nebude muset řídit pouze výší účastnických poplatků, ale především jejich kvalitou a atraktivností.

Písňovar hostil rekordní počet sborů

Celý článek...Šestý ročník soutěžního sborového festivalu Jirkovský Písňovar pořádaný sbory Ventilky ze ZUŠ Jirkov a Comodo z Gymnázia Chomutov přivítal rekordních 18 sborů, tedy asi 300 zpěváků. Kromě regionálních pěveckých těles přijely například sbory z Českých Budějovic, Plzně či Prahy. „Máme úzké kontakty na špičková česká tělesa, a proto k nám přijíždějí sbory i z opačných koutů republiky,“ řekl organizátor Luboš Hána z Pedagogické fakulty UJEP, podle kterého si Písňovar již vybudoval určité renomé.

Tibi laus stále žije

Dne 24. května 2008 se v renovovaném koncertním sále ZUŠ F.L. Gassmanna a v nádherných prostorách děkanského kostela Nanebevzetí Panny Marie v Mostě uskutečnil již VIII. ročník festivalu pěveckých sborů „Tibi laus", zaměřený na interpretaci duchovní hudby.

Ventilky bodovaly na festivalu

Poslední říjnový víkend byl pro členy Komorního smíšeného sboru Ventilky ve znamení několika úspěchů. Sbor, působící pod záštitou ZUŠ Jirkov, se zúčastnil Mezinárodní sborové soutěže PRAGA CANTAT, která patří mezi vyhlášené sborové festivaly. V konkurenci dvaceti sborů z jedenácti zemí získaly Ventilky v obou kategoriích, kterých se zúčastnily, vždy ZLATÉ PÁSMO. Mimoto jim byla udělena Zvláštní cena za dramaturgii soutěžního programu. Je to další z výrazných úspěchů, kterého sbor v poslední době dosáhl.

Na Jirkovském Písňovaru si zasoutěží sbory z celé ČR

Celý článek...

České sbory excelovaly na Maltě

Kvalitu naší sborové kultury svými výkony opět potvrdily dva české sbory, které se letos zúčastnily mezinárodní sborové soutěže na Maltě – dětský pěvecký sbor Ondrášek z Nového Jičína a Komorní smíšený sbor Ventilky z Jirkova.