Ventilky logo

ventilky banner1
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)


Ventilky bodovaly na festivalu

Poslední říjnový víkend byl pro členy Komorního smíšeného sboru Ventilky ve znamení několika úspěchů. Sbor, působící pod záštitou ZUŠ Jirkov, se zúčastnil Mezinárodní sborové soutěže PRAGA CANTAT, která patří mezi vyhlášené sborové festivaly. V konkurenci dvaceti sborů z jedenácti zemí získaly Ventilky v obou kategoriích, kterých se zúčastnily, vždy ZLATÉ PÁSMO. Mimoto jim byla udělena Zvláštní cena za dramaturgii soutěžního programu. Je to další z výrazných úspěchů, kterého sbor v poslední době dosáhl.

Vzhledem k tomu, že soutěž končila v sobotu, měly Ventilky vyhrazený nedělní státní svátek na to, aby spolu se sborem NONA Pedagogické fakulty UJEP uskutečnily velkolepý koncert nazvaný „CELEBRATION JAZZ MASS a jiné“. Na tomto svátečním koncertě, který se konal v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Ústí nad Labem, zaznělo toto překrásné vokální dílo významného českého jazzového pianisty pana Karla Růžičky spolu s dalšími jeho skladbami. Tentokrát byl opět přítomen nejen samotný autor, ale také jeho syn Karel Růžička, který přiletěl z New Yorku, kde se působí jako jazzový saxofonista. Koncert tak mohl být zahájen čtyřmi autorskými skladbami v podání obou světově uznávaných hráčů. Na následném provedení Růžičkovy Mše se hudebně podíleli také studenti KHV PF UJEP a hráči severočeského Big Bandu BONIT. Sólového partu poslední části (Our Father) tohoto strhujícího díla se ujala sólistka Ventilek Kristina Babková, kterou dobře znají ti, kdo byli někdy přítomni svatebnímu obřadu na Červeném Hrádku, kde svým nádherným hlasem tuto slavnostní událost často doprovází.

Komorní smíšený sbor Ventilky můžete slyšet v sobotu 10. listopadu od 18 hodin v jirkovské ZUŠ na jejich koncertě ke 14. výročí nebo 22. listopadu tamtéž na benefičním koncertě na podporu sbírky „Jirkov jede o 106“.