Ventilky logo

ventilky banner1
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)


Novinky

Pěvecký post-covidový „restart“ ve velkém stylu

Celý článek...Úterý 21. září 2021 pro nás bylo velkým svátkem. Poprvé od začátku celosvětové pandemické krize jsme měli možnost se nejen sejít v téměř plném počtu (pomineme-li pár novopečených maminek či členy pracující daleko v zahraničí), ale hlavně jsme měli možnost si společně zazpívat před sálem zaplněným do posledního místa.

Už zpíváme a snažíme se pomáhat

Již několik dní žije naše země přírodní katastrofou, která nás ve čtvrtek zasáhla. Pohledy všech se upírají zejména na jižní Moravu, konkrétně na rozmezí okresů Břeclav a Hodonín. I nás se tato událost silně dotkla. A protože nám není lhostejný osud lidí, které tornádo zasáhlo, rozhodli jsme se také pomoci.

V pátek 25. 6. 2021 v odpoledních hodinách proběhla v Rytířském sále Zámku Červený Hrádek naše veřejná zkouška, během níž každý zúčastněný něco přispěl. Nebylo nás mnoho, přesto se nám povedlo vybrat 3.905,- Kč. Obnos jsme ještě téhož večera poslali na konto sbírky vyhlášené Nadací VIA společně s přáním, aby se život ve všech zpustošených vesnicích vrátil brzy do normálu.

Celý článek...Celý článek...Celý článek...Celý článek...

Vokal Jirkov: další ročník sborového setkání

Celý článek...Ventilky a ZUŠ Jirkov v letošním roce opět pořádají festival Vokal Jirkov. Jeho čtvrtý ročník se uskuteční 12. května od 19 hodin na Červeném Hrádku a přivítá Děčínský pěvecký sbor a samozřejmě vystoupí i pořádající sbor Ventilky. Srdečně zveme příznivce sborové hudby na našeho zajímavého hosta. Vstupné je dobrovolné. Po koncertě je zajištěn autobus zpět do centra Jirkova.

Je tu listopad, a tak jsme opět slavili

Celý článek...Opět je tu listopad, což je měsíc, v němž pravidelně slavíme naše sborové narozeniny. Ty letošní se pyšnily skoro magickou číslicí 19, to samo o sobě napovídá, že příští rok bude opravdu výjimečný a pořadně kulatý. A třebaže není tento rok až tak jedinečný a naše pozornost se již soustředí na pomalu ale jistě se blížící jubileum, pokračovali jsme v zaběhlé tradici a i tentokráte uspořádali výroční koncert. Snad i proto, že by nám to naší blízcí a kamarádi jen tak neodpustili, vždyť se na tento den celý rok tolik těšili. Nechtěli jsme je zklamat a chtěli jsme také ukázat, že ani v tomto věku nás elán rozhodně neopouští. Museli jsme se podělit o události a novinky, jež nás v uplynutých 12 měsících potkaly.

Věřte nebo ne, ale už jsme plnoletí!

Celý článek...Školní rok 2016/2017 nám přinesl hned dvojitý důvod k oslavě. Nejprve jsme v říjnu slavili v pořadí již 10. ročník Jirkovského Písňovaru a hlavně jsme dosáhli sborové plnoletosti.

O víkendu 11. až 13. listopadu jsme se vydali do nedalekého Kalku, abychom si odpočinuli od rutinních záležitostí, strávili pohromadě trochu více času než jen dvě hodiny, dobře se najedli a s  chutí a nerušeně zpívali, aniž by nás někdo vyháněl.