Ventilky logo

ventilky banner1
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)


News

Písně pěveckého sboru Ventilky zněly jirkovskou synagogou

Read more...První adventní neděle patřila v jirkovské synagoze domácímu pěveckému sboru Ventilky. Tomu při jeho koncertu tleskala zcela zaplněná synagoga. Zazněly jak klasické zpěvy a melodie, tak i známá populární díla.

Benefiční koncert pro Parent Project

Read more...Ve čtvrtek 24. listopadu, přesně měsíc před Vánocemi, se uskutečnil první benefiční koncert na podporu Parent Project - a to v kostele sv. Kateřiny v Chomutově. Program připravily pěvecké sbory COMODO Gymnázia Chomutov a komorní sbor Ventilky při ZUŠ Jirkov.

Pěvecký post-covidový „restart“ ve velkém stylu

Read more...Úterý 21. září 2021 pro nás bylo velkým svátkem. Poprvé od začátku celosvětové pandemické krize jsme měli možnost se nejen sejít v téměř plném počtu (pomineme-li pár novopečených maminek či členy pracující daleko v zahraničí), ale hlavně jsme měli možnost si společně zazpívat před sálem zaplněným do posledního místa.

Už zpíváme a snažíme se pomáhat

Již několik dní žije naše země přírodní katastrofou, která nás ve čtvrtek zasáhla. Pohledy všech se upírají zejména na jižní Moravu, konkrétně na rozmezí okresů Břeclav a Hodonín. I nás se tato událost silně dotkla. A protože nám není lhostejný osud lidí, které tornádo zasáhlo, rozhodli jsme se také pomoci.

V pátek 25. 6. 2021 v odpoledních hodinách proběhla v Rytířském sále Zámku Červený Hrádek naše veřejná zkouška, během níž každý zúčastněný něco přispěl. Nebylo nás mnoho, přesto se nám povedlo vybrat 3.905,- Kč. Obnos jsme ještě téhož večera poslali na konto sbírky vyhlášené Nadací VIA společně s přáním, aby se život ve všech zpustošených vesnicích vrátil brzy do normálu.

Read more...Read more...Read more...Read more...

Vokal Jirkov: další ročník sborového setkání

Read more...Ventilky a ZUŠ Jirkov v letošním roce opět pořádají festival Vokal Jirkov. Jeho čtvrtý ročník se uskuteční 12. května od 19 hodin na Červeném Hrádku a přivítá Děčínský pěvecký sbor a samozřejmě vystoupí i pořádající sbor Ventilky. Srdečně zveme příznivce sborové hudby na našeho zajímavého hosta. Vstupné je dobrovolné. Po koncertě je zajištěn autobus zpět do centra Jirkova.